Hakkımızda

KLİMAKS yaklaşık 15 yıldır tarım sektörüne yönelik faaliyet gösteren, 10 yıldır da bitki besleme ürünleri(gübre) ve tohum üretimi yapan bir kuruluştur. Sıvı ve toz olmak üzere hem organik hem de kimyasal bitki besleme ürünleri (gübre) üretmektir. 
KLİMAKS NEYİ HEDEFLER?
KLİMAKS Limited Şirketi yaklaşık onbeş yıldır tarım sektörüne yönelik faaliyet göstermektedir. Bu uzun zamanda bitki besleme ve tohum sektörlerinde kazandığı bilgi, tecrübe ve ar-ge çalışmalarında elde edilen yenilikleri maksimum düzeyde ürünlerinde kullanmaktadır.
Üretilmek istenen bir ürünün, ilk önce kimyasal çalışmaları laboratuvar ekibimiz tarafından, laboratuvar ortamında yapılmakta, elde edilen bitki besin maddesi daha sonra ar-ge bahçemizde ziraat mühendislerimiz tarafından bitkiler üzerinde denenmektedir. Bitkilerden elde edilen sonuçlar mükemmel ise, o ürüne tescil alınmakta ve Dünya tarımının hizmetine sunulmaktadır.
Bir bitkiden yüksek verim ve kaliteli ürün alabilmek için o bitkide ilk önce şunlar gereklidir:
Sağlıklı ve güçlü bir kök sistemi, güçlü bir gövde, gayet yeşil ve büyük yaprak, yeteri kadar ve sağlıklı çiçek...
Ayrıca, oluşan meyve, sebze veya sanayi bitkisi istenen renkte, istenen büyüklükte ve arzu edilen kalitede olmalıdır.
KLİMAKS Limited Şirketi ürünleri bu hedefler için hazırlanmıştır.
Kaliteli bitki besleme ürünleri ve kaliteli tohum (mükemmel çimlenme, sağlıklı büyüme, yüksek verim ve kaliteli ürün) üretmek için gerekli ar-ge çalışmaları şirketimizin kendi kadroları tarafından, şirketimizin ar-ge bahçesinde yapılmaktadır.
Şirketimizin ve alanında profesyonel ekibimizin arzusu çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu mükemmel bitki besin maddelerini ve sebze tohumlarını dünya standardı kalitesinde ve arzu edilen fiyat uygunluğunda Dünya tarımının hizmetine sunmaktır.


Misyon

Şirketimizin temel değerlerinden olan kaliteden ödün vermeden, güçlü tecrübe ve bilgi birikimimizi teknoloji ile birleştirerek, tohum ve gübre sektöründe fark yaratarak, kalitemizi, güvenilirliğimizi ve pazar payımızı geliştirmektir. KLİMAKS’ın misyonunun temelinde güven, kalite ve ekip çalışması vardır. KLİMAKS İş ortaklarının beklentilerini en yüksek düzeyde karşılayarak, sürekli değişen ve yenilenen dünya konjonktüründe iş ortaklarına verdiği güvenle sektöründe lider olmak ve lider kalmak amacını güder. Şirketimizde çalışan yöneticiler ve personelimiz birbirlerine karşı güven duyguları içinde sorumluluklarının bilincinde, yalnız kendileri için değil, kurumları ve çevreleri için güven vererek özveri ile çalışan bireylerdir. KLİMAKS profesyonel anlayışla, genç, dinamik kadrosu ve kullandığı en son teknonoji ile geçmişten gelen tecrübeyi birleştirerek, çiftçilerimize ve tarım sektörüne en güzel şekilde hizmet vermeyi amaçlamaktadır.


Vizyon

İş ortaklarımızın ve çiftçilerimizin beklentilerini en üst düzeyde karşılayarak, sorunlara çözüm üreten, kaliteli hizmet sunan, yüksek katma değer yaratan, öncü, uluslararası sektörde güvenilen lider şirket olmaktır.


Kalite Politikası

-AR-GE ekibimizin ürettiği yeni ve yüksek kaliteli bitki besin maddelerini ve sebze tohumlarını Dünya tarımının hizmetine sunabilmek.
-Çiftçilerimizin değişen ve gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilmek
-Tedarikçilerimizle karşılıklı güven ve işbirliği içinde çalışmak
-Ekip çalışması ile müşteri memnuniyetini esas almak
-İsrafları yok ederek verimliliği arttırmak
-Üretim ve hizmet faaliyetleri süresince ekolojik dengeye zarar vermemek.
-KLİMAKS LİMİTED ŞİRKETİ olarak; tarım sektöründe kalite, güven ve yüksek verimlilik anlayışımızdan taviz vermeyerek dünya pazarında söz sahibi olmak istiyoruz.